Salon Kosmetyczny Visage & Glamour

Salon Kosmetyczny Visage & Glamour

środa, 9 kwietnia 2014

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa




Zdecydowanie najpopularniejszym zabiegiem w naszym Salonie, tuż obok żelazka przeciwzmarszczkowego, jest Mezoterapia Bezigłowa. Efekty zdecydowanie mówią same za siebie... jednak dla tych Pań i Panów, którzy jeszcze nie znają działania Mezoterapii poniżej krótki opis działania tego wspaniałego zabiegu.





Mezoterapia bezigłowa to innowacyjna technologia, kosmetyczna alternatywa mezoterapii igłowej, gdzie technika kłucia igłą została zastąpiona zastrzykiem fali elektrycznej. Podczas tego zabiegu składniki odżywcze zostają "wtłoczone" w głąb skóry, dzięki zjawiska elekrtoporacji (w błonie komórkowej tworzą się mikrokanały za pomocą których, substancje aktywne przedostają się do wnętrza komórki).

 

 

 

Mezoterapia tradycyjna

Jest to metoda od lat wykorzystywana w medycynie. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej w chorobowo zmienione miejsca,w ciele pacjenta. Pierwotnie mezoterapię stosowano w leczeniu min. migreny,chorób neurologicznych, żylaków i chorób dróg oddechowych. W latach siedemdziesiątych została spopularyzowana przez francuskiego lekarza Michela Pistora i od tamtej pory przeżywa swój renesans w dermatologii estetycznej.Można ją z powodzeniem stosować w leczeniu różnych problemów skórnych min.zapobieganiu starzenia się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu.Metoda jest bardzo skuteczna, niestety niesie za sobą wiele objawów niepożądanych, które niejednokrotnie ograniczają jej zastosowanie.
Działania niepożądane podczas zabiegu: ból podczas wstrzyknięć, rumień i obrzęk, stany alergicznego o znacznym nasileniu (ilość substancji czynnej jaka dostaje się bezpośrednio do organizmu, poprzez pokonanie warstwy wodnotłuszczowej, będącej naturalną ochroną może spowodować znacznie nasiloną reakcję alergiczną), zasinienia, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny).
Wszystkie te niepożądane skutki zabiegów wykonywanego metodą tradycyjną (z użyciem igły) spowodowały dążenie przemysłu kosmetycznego do wynalezienia innych metod pokonania bariery naskórka. Odpowiedzią na oczekiwania klientek stała się tzw. mezoterapia bezigłowa, czyli nieinwazyjny zabieg, który może być wykonywany zarówno przez lekarza jak i kosmetologa.


Mezoterapia bezigłowa – Piękno bez skalpela


Ciągłe dążenie człowieka do idealnego piękna i wiecznej młodości jest motorem poszukiwań coraz skuteczniejszych sposobów walki ze skutkami upływu czasu. Dzięki temu kosmetologia jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się nauk. Współcześni kosmetolodzy czerpią inspiracje zarówno z fizykoterapii, ziołolecznictwa jak i chirurgii i dermatologii estetycznej. Trendem w nowoczesnej kosmetyce jest zastępowanie inwazyjnych zabiegów, kuracjami z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu dającymi zbliżone efekty.
W ten sposób do salonów kosmetycznych trafiła mezoterapia bezigłowa, która stała się alternatywą do tradycyjnej mezoterapii.


   

Mezoterapia bezigłowa jest nowoczesną i bezinwazyjną metodą w której transport substancji czynnych w głąb skóry właściwej umożliwiają:
  • pole elektryczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji
  • fale ultradźwiękowe
Elektroporacja jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowych pól elektrycznych. Pod wpływem krótkotrwałego (trwającego milisekundy) działania pola elektrycznego następują odwracalne zmiany (czasowa destabiliazja) w strukturze błony komórkowej (szczególnie w jej składnikach lipidowych) w której powstają pory.
Jest to proces bezpieczny, gdyż nie uszkadza błon komórkowych a pozwala na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych.Następuje także pobudzenie komórki do pinocytozy. Jest to forma pochłania przez komórkę substancji rozpuszczonych do swego wnętrza (endocytoza). Podczas pinocytozy pobierane są na przykład drobiny białek lub inne wielkocząsteczkowe substancje rozpuszczalne w wodzie. Małe kropelki płynu zostają uwięzione w mikrofałdach błony komórkowej, z której odrywają się od strony cytoplazmy drobne pęcherzyki. Płynna zawartość pęcherzyków przenika powoli do cytoplazmy, podczas gdy pęcherzyki zmniejszają się stopniowo, aż w końcu zanikają.
Dzięki temu cząstki preparatów kosmetycznych działają nawet po zakończeniu zabiegu, co efektywnie przedłuży efekt zabiegu. (Czas działania będzie uzależniony od aktywności samych preparatów; średnio można założyć 24-48 godz).
Ultradźwięki od 1996 roku wykorzystywane są w kosmetyce. Kiedy głowica aparatu ultradźwiękowego dotyka skóry, na styku tych płaszczyzn zachodzi wiele reakcji. Początkowy efekt cieplny stanowi przygotowanie do zabiegu. Mikromasaż poprzez swoje działanie mechanicznie powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, to sprawia, że błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne.Dzięki temu łatwiejsze jest wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki. W wyraźny sposób poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkanka mięśniowa staje się dzięki temu zdrowsza i znacznie bardziej sprężysta. Ultradźwięki wpływają na zwiększone wchłanianie preparatów kosmetycznych w skórę (sonoforeza). Dotyczy to nawet związków wielocząsteczkowych, które w innych warunkach nie penetrują wgłąb skóry. Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków są przyjemne i dają prawie natychmiastowe efekty.
Skojarzone działanie elekroporacji i ultradźwięków, zwiększa ilość, głębokość i równomierność wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry, niemożliwą w przypadku innych systemów dyfuzyjnych.
Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek i linii np. fałd nosowo - wargowych, "kurzych łapek”, w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry. Jest to jedyna metoda dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb klienta.




Wskazania do mezoterapii:
  • utrata elastyczności i jędrności skóry, zaburzenie owalu twarzy
  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
  • cellulit (uda, brzuch, pośladki, ramiona)
  • rozstępy
  • blizny przerosłe
  • przebarwienia, plamy pigmentacyjne
  • widoczne bruzdy i zmarszczki
  • odwodnienie, suchość skóry
  • szara i ziemista cera
  • rozszerzone naczynka krwionośne


 
Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów.
Ilość zabiegów i częstotliwość ich powtarzania jest zawsze ustalana indywidualnie.



Warto wiedzieć !
  • Efekty widoczne są już po pierwszej serii 4 - 6 zabiegów w zależności od składu koktajlu i częstotliwości aplikacji.
  • Szczegóły przebiegu oraz harmonogram wizyt jest ustalany na konsultacjach poprzedzających pierwszy zabieg.
  • Jednak najlepsze rezultaty uzyskuje się po przeprowadzeniu pełnej serii
  • Dla podtrzymania zadowalającego efektu zabieg mezoterapii bezigłowej zaleca się powtarzać chociażby co 3 miesiące


Gwarantowane efekty po serii zabiegów:
  • wyraźnie widoczne rezultaty liftujące, poprawa owalu twarzy
  • redukcja zmarszczek i bruzd, spłycenie zmarszczek mimicznych
  • poprawa kolorytu i struktury skóry, likwidacja przebarwień
  • pobudzenie procesów naprawczych w skórze
  • silne nawilżenie i wygładzenie skóry
  • naturalny i bezinwazyjny lifting
  • redukuje cellulit i miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

• ciąża
• silny stan zapalny skóry

 


Ile zabiegów należy wykonać, żeby zauważyć efekt:

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. W przypadku niektórych Klientów efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, u innych należy wykonać serię minimum 3-5 zabiegów.
Należy dodać, że najlepsze długookresowe efekty osiąga się wspomagając terapię odpowiednią dietą i zdrowym trybem życia. Zabiegi podtrzymujące intensyfikują efekt poprzednich zabiegów i wnoszą coś „nowego” dla skóry, następuje dalsza pielęgnacja.
Po każdym zabiegu mezoterapii bezigłowej skóra jest odżywiona i odmłodzona, ponieważ mezoterapia głęboko nawilża, napina i uelastycznia skórę, przeciwdziała wolnym rodnikom i efektom promieniowania UV.
Dzięki mezoterapii bezigłowej skóra ma równy koloryt i jest wyraźnie gładsza. Impulsy stymulują także pracę mięśni i układu limfatycznego, pobudzając tym samym procesy naprawcze w skórze.














źródła; http://zabiegikosmetyczne.net/, www. wikipedia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz