Salon Kosmetyczny Visage & Glamour

Salon Kosmetyczny Visage & Glamour

sobota, 29 marca 2014

Glinki





Bardzo popularne ze względu na swoją różnorodność, działanie na skórę.  Glinki to nic innego jak skały osadowe (organiczne lub nieorganiczne) oraz ziemie powstałe w procesie wietrzenia minerałów. Glinki dostarczają skórze wiele substancji mineralnych oraz pierwiastków. Zawierają znaczne ilości krzemu, wapnia, magnezu. Glinka posiada ładunek ujemny i przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim, które obecne są w substancjach toksycznych. Poza tym bierze udział w wyrównywaniu pH skóry, przywracając jej odpowiedni odczyn. Ponadto znajduje zastosowanie w preparatach opóźniających procesy starzenia skóry, ponieważ wspomaga jej regenerację oraz zauważalnie wygładza cerę. Bierze udział w usuwaniu toksyn, wpływając korzystnie na metabolizm komórkowy i pobudza krążenie w skórze.


Jak stosować glinki w formie maseczek:


Zawartość opakowania (10g) wymieszać z przegotowaną wodą (10ml to jest ok. 2 łyżeczki) do uzyskania konsystencji gęstej papki. Grubą warstwą nałożyć na twarz i trzymać ok. 20 min. Po tym czasie należy przemyć twarz letnią przegotowaną lub mineralną wodą. Przy cerze suchej, aby dodatkowo odżywić skórę oraz uniknąć ewentualnego przesuszenia, do sproszkowanej glinki dodajemy dodatkowo oliwę z oliwek, olej arganowy lub każdy inny ulubiony olej, mieszamy do uzyskania gładkiej masy. Przy skórze problematycznej i trądzikowej maseczki można stosować miejscowo na stany zapalne skóry, wypryski, nawet na całą noc.





Najważniejsze zasady przy stosowaniu glinek:


-glinkę w proszku stosujemy zawsze z chłodną lub letnią wodą - ciepła glinka traci swe właściwości

 -używając glinki jako maseczki pamiętajmy, żeby nie dopuścić do jej zaschnięcia- glinkę na twarzy zwilżamy wodą termalną, hydrolatem (sucha glinka zamienia się w skorupkę i traci właściwości oraz może nadmiernie wysuszyć skórę), nie używamy ich zbyt często - w przeciwnym wypadku skóra może zostać za bardzo podrażniona i wysuszona.

-nigdy nie mieszamy glinki w metalowej miseczce, ani metalową łyżeczką; najlepiej sprawdzą się naczynia  szklane, ceramiczne, ewentualnie plastikowe lub sylikonowe oraz szklane i porcelanowe mieszadełka

-glinkę możemy mieszać nie tylko z wodą, ale również z olejkami eterycznymi, olejami (np. słonecznikowym lub arganowym, czy lnianym), hydrolatami, ziołowymi naparami, żółtkiem jaja, sokiem z cytryny, miodem

-nigdy nie używamy tej samej porcji glinki drugi raz

-rodzaj glinki dostosowujemy do potrzeb skóry (np. skóra wrażliwa i sucha - glinka biała, skóra tłusta i trądzikowa - glinka zielona)




Rodzaje glinek:

Glinka zielona. Swój zielony kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza dwuwartościowego. Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk. Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Zdolności dezynfekcyjne glinki zielonej znalazły zastosowanie w leczeniu trądziku pospolitego, ze zmianami ropnymi i zaskórnikami. Dogłębnie oczyszcza pory, zwęża je oraz reguluje wydzielanie sebum.

Glinka biała to inaczej glinka porcelanowa lub glinka chińska. Wykazuje podobne właściwości do glinki zielonej, jednak jest od niej delikatniejsza. Zalecana jest do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Łagodnie ściąga pory, wspomaga gojenie się ran i stanów zapalnych. Jak każda glinka odświeża, odżywia i wygładza oraz poprawia mikrokrążenie skórne. Może być stosowana przy rozszerzonych naczynkach. Posiada znaczną zawartość glinu i to właśnie on nadaje glince właściwości wygładzające i zabliźniające. Zawiera również krzem, wapń, magnez, żelazo, potas i sód.

Glinka czerwona jest zalecana przy trądziku różowatym, uszczelnia naczynka krwionośne, zapobiega ich pękaniu. Jest  polecana również dla cer tłustych, mieszanych i trądzikowych, a zarazem wrażliwych i naczynkowych. Zwiera dużą ilość krzemu, żelaza, aluminium oraz wapń ,magnez, sód, potas, tytan i mangan.

Glinka żółta -Za jej żółtą barwę odpowiada obecność żelaza trójwartościowego. Działa oczyszczająco, wygładzająco, odkażająco i ściągająco, a także regenerująco. Ma właściwości absorbujące, czyli podobnie jak glinka zielona pochłania wszystkie toksyny znajdujące się w skórze oraz nadmiar sebum, dlatego nadaje się do skóry tłustej, mieszanej oraz dojrzałej i zmęczonej. Po oczyszczeniu dodatkowo nawilża oraz dostarcza najważniejszych mikroelementów

Glinka różowa (połączenie glinki czerwonej i glinki białej w proporcji 1:2). Koi podrażnienia, zabliźnia i goi rany oraz ściąga skórę. Polecana dla skóry delikatnej, wrażliwej.

Glinka Rhassoul (arab. rassala-myć), glinka marokańska- to rodzaj glinki, który idealnie nadaje się do mycia twarzy, włosów i ciała ponieważ absorbuje zanieczyszczenia powstałe na powierzchni skóry i włosów, koi i łagodzi. Glinka Rhassoul jest hipoalergiczna, idealna dla skóry wrażliwej  i trądzikowej.

Ziemia wulkaniczna - stosowana zamiast mydła  sprawdzi się w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Ziemia działa regenerująco, nadaje cerze gładkości i blasku. Dodatkowo maska działa jak drenaż limfatyczny, napinając delikatnie mięśnie twarzy i wygładzając zmarszczki.

Glinka niebieska, glinka krymska - o dużej zawartości kobaltu, najsilniejsza z glinek, posiada największą zdolność absorpcji i ściągania, stosowana przy bardzo tłustej skórze i włosach oraz w przypadku opuchlizn i obrzęków. Maseczki przygotowane na bazie glinki błękitnej doskonale oczyszczają i tonizują skórę, poprawiają krążenie krwi oraz koloryt cery, wspomagają regenerację komórek naskórka.

Glinka czarna, glinka z Morza Martwego -  Przeznaczona jest dla skóry tłustej - głęboko oczyszcza skórę, absorbuje sebum, przyspiesza proces regeneracji. Jest także doskonała do walki z cellulitem, brakiem jędrności. Glinka dotlenia i ujędrnia skórę, poprawia krążenie.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz